Büyükçekmece Ehliyet Kursu

Büyükçekmece Ehliyet Kursu

  Zaruri bir ihtiyaç olan araba kullanmak için ehliyetinizin olması gerekmektedir. Ehliyet sahibi olmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalısınız ve sürücü kursuna kayıt olmalısınız. Sürücü kursları, ehliyet almak isteyen sürücü adaylarına yetkinlik kazandıran, yazılı ve direksiyon sınavı olmak üzere iki aşamalı sınava hazırlayan MEB bünyesinde faaliyetlerini sürdüren özel motorlu sürücü kurslarıdır. Kurslarda plaka takma zorunluluğu olan bütün araçların kursları yer almakta olup, bu kurslar Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren kurslardır ve Büyükçekmece Ehliyet Kursu da bunlardan bir tanesidir.

                Araba kullanmak, kolay gibi görünse de kolay değildir. Zira bütün dikkatinizin yolda, trafik işaret ve işaretçilerinde, dikiz aynalarında ve özelikle trafikte karşınızdan gelen araçta olması, kazasız bir sürüş yapmanızı sağlar. Büyükçekmece Sürücü Kursu olarak sürücü adaylarımıza gerekli olan bütün teorik ve uygulamalı olarak bütün derslerimizi alanında uzman eğitmenlerimizle vermekteyiz. Çünkü ehliyet almak için birçok ehliyet kursu vardır, dolayısıyla ehliyet almak için kurs araştırmalarınızda göz önünde bulundurmanız gereken kriterler vardır:

  • Sürücü kursu kaç yıldır faaliyet halinde?
  • Kaç kişi araştırdığınız sürücü kursundan ehliyet almış?
  • Uzman eğiticileri kaç yıllık deneyimli personel?

gibi sorulara cevap arayarak ehliyet almak için kayıt olacağınız sürücü kursuna karar verebilirsiniz.

                Teorik dersler ve simülatör uygulamalarının ardından gireceğiniz teorik yazılı sınavda motor, ilk yardım ve trafik gibi üç başlıktan oluşan sorulara cevap vermeniz gerekecektir. Bu yazılı sınavdan başarılı olduğunuzda, bu sefer ehliyet almak için ikinci aşama, yani direksiyon derslerinizin başlayacağı aşamaya sıra gelmiştir. Büyükçekmece Ehliyet Kursu’na ait birkaç yaşında olan araçlarımızla öncelikle daha önce sümülatörde yapmış olduğunuz çalışmayı trafiğin az olduğu yerde uygulamalı olarak direksiyon derslerini almaya başlıyorsunuz. Git gide trafiğin içerisine girerek direksiyon eğitiminizi tamamlayarak direksiyon sınavına hazır hale geliyorsunuz. Biz sürücü kursu olarak siz ehliyet almak isteyen sürücü adaylarımızı kurs merkezimize bekliyoruz.

1466 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İnteraktif Sürücü ve Ehliyet Kitabı
E-Randevu sistemi
Hava Durumu
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113