Büyükçekmece Sürücü Kursu

Büyükçekmece Sürücü Kursu

Sürücü Kursu Nedir

18 yaşına giren bir bireyin araç kullanabilmesi için ehliyet alması, ehliyet almak için de bir takım aşamalardan geçmesi, bu aşamalardan başarı ile ayrılması sonucunda ehliyete hak kazanarak araç kullanabilme yetkinliğine ulaşması gerekir. Bu aşamalardan ilki; MEB bünyesi ve denetiminde yapılan sürücü kursuna kayırt olmaktır.Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet halinde olan sürücü kursları vardır, Büyükçekmece Sürücü Kursu da bunlardan bir tanesidir.

Motorlu taşıtların, lüks olmaktan çıkıp zaruri ihtiyaç halini aldığı günümüzde; insanların trafikte büyük bir beceri ve ustalıkla araç kullanabilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine ve özellikle trafikte karşıdan gelen araca dikkat etmesi, kazasız bir şekilde trafikte yol almasını gerektirir. Tabi her şeyden önce sürücü belgesinin olması gerekir.
Büyükçekmece Sürücü kursu

Bir kişinin ehliyet alabilmek için de sürücü kurslarına gidip kaydolarak teorik ve direksiyon derslerini alması gerekmekte,bu dersler sonrasında MEB tarafından açıklanan sınav takvimine göre önce yazılı sınava girip başarı gösteren sürücü adayları daha sonra MEB Müdürlükleri tarafından görevlendirilen gözlemciler eşliğinde direksiyon sınavında başarılı olanlar ehliyet almaya hak kazanmaktadır. Bu bağlamda MEB sürücü kursları yönetmeliğinde olan her bir şartın yerine getirildiği modernize edilmiş sınıflarımız ve son model araçlarımız ile alanında uzman hocalarımız ile Büyükçekmece ehliyet kursu olarak ehliyet almak isteyen sizleri, kurs merkezimize bekleriz.

Direksiyon dersi almazdan önceki yazılı sınavda kaç puan almış olursanız olun, direksiyon sınavından geçemediğiniz zaman başarısız sayılırsınız, ancak yazılı sınava girmeden bir sonraki direksiyon sınavına girebilirsiniz. Dolayısıyla direksiyon eğitimi eğlencelidir, ama dikkatinizin tamamen eğitim aldığınız eğitmen ve araçta olmalıdır. Sürücü Kursu eğitmenlerimiz, direksiyon eğitimi için sizi öncelikle araç kullanım pistimize ya da trafiğin yoğun olmadığı bir yerde size ders vererek direksiyon eğitiminizi alma konusunda yardımcı olmaktadır, ayrıca bu süreçte direksiyon sınavında dikkat etmeniz gereken noktaları size aktarmaktadır.

1169 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İnteraktif Sürücü ve Ehliyet Kitabı
E-Randevu sistemi
Hava Durumu
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310