Kazanıldıktan Sonraki İşlemler


Ehliyet Kazanıldıktan Sonra Yapılacak İşlemleri


Ehliyet Randevu
Teorik ve Direksiyon Sınavlarından Başarılı Olduktan Sonra, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi  Ehliyet Bürosundan Sürücü Belgesini Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler
:

Direksiyon sınavından başarılı olup sürücü belgesi alma hakkı elde etmiş adaylarımız direksiyon sınavının olduğu günden itibaren yaklaşık *5-10 gün sonra kursumuzdan sürücü sertifika ve dosyalarını imza karşılığında elden teslim aldıktan sonra trafik şube müdürlüğüne başvuru sürecini başlatacaklardır.
Trafik şubeye gitmeden önce ehliyet randevusu alınacaktır.  Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir.
Trafikten şubeden;  ehliyet almak, yenilemek, zayi ve yabancı ehliyet alımlarının tamamı için randevu almak gerekmektedir.

Trafik Şubeden Ehliyet Nasıl Çıkartılır? İşlem Sırası

1- Kursumuzdan Sürücü Sertifikasını alınız. (İçerisinden her hangi bir evrak kesinlikle almayın / atmayın / yıpratmayın. Sürücü sertifikası kaybedilirse kurumumuza dilekçe ile başvuru yapılıp, gazete ilanı verilerek zayi işlemi yapılması gerekecektir ve ek ücretlere tabidir. (2016 Yılı sertifika yeniden çıkarma ücreti 200 TL.)

2- Trafik şubeden (İstanbul'un her hangi bir ilçesi veya tüm yurt içinde her hangi bir trafik ehliyet bürosundan alabilirsiniz) Ehliyet Randevusu Alınız.
Ehliyet randevusu almak İçin Tıklayınız.

3- Ehliyet harç ücretlerini, Trafik büroya gitmeden bankaya yatırınız (Halk, Vakıf, Ziraat Bankalarının tüm şubelerine T.C Kimlik No, isim ve ehliyet sınıfı belirterek yatırabilirsiniz)

2015 Yılında Ehliyet İçin Devletin Aldığı Harç Tutarları

M A A1 A2 F H Snıfı Ehliyetler:  133.70 TL
B Sınıfı Ehliyet :                             402.90 TL
C D E ve G Sınıfı Ehliyetler:         672.10 TL
Tüm sınıflar için ehliyet kart ücreti: 128.50 TL (Yukarda belirtilen bankalara yatacak.)

Birden fazla sınıf sertifikanız var ise her biri için ayrı, ayrı harç yatırınız.

Not:
Şubeye gittiğinizde N.cüzdanı ile varsa ehliyetinizin aslı yanınızda olsun.
Dosyanızın içinde diğer eklerle birlikt 3 adet biyometrik fotoğraf olduğundan emin olun.
Öğrenim belgenizin kursumuz tarafından onaylanmış fotokopisi dosyanızın içinde kalacak. Ayrıca öğrenim belgenizin aslı ya da noter tastikli (ıslak mühürlü) sureti yanızında olsun istendiğinde ibraz edecek ve tekrar alacaksınız.

Bayanların, kızlık soyadı ile öğrenim belgesinde yazan soy isimleri farklı ise evlilik cüzdanı fotokopileri de ehliyet dosyasında bulunacaktır. Ayrıca, aslının da gerektiğinde ibraz için yanlarında olması gerekebilir.

Randevu saatininden 30 dakika önce şubede olunuz.
1 yıl içinde trafik şubeden ehliyete dönüşmeyen dosyanızda, sabıka kaydı ve sürücü sağlık raporunun süresi dolacağından eskisi atılmadan yenileri alıp dosyaya ilave ederek başvurunuz.
ESUTR Giriş

E-Randevu sistemi
Saat
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832